Реал Мадрид се доближава до титлата в Ла Лига с победа с 4-0 над Селта Виго
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-03-11 | 07:11:33

Лидерът в Ла Лига Реал Мадрид възвърна своите седем точки на върха, след като се възползва от два автогола в удобно домакинство с 4-0 победа над борещия се Селта Виго.

Винисиус Жуниор обърна рикошет от удара с глава на Антонио Рюдигер при втори опит в средата на първото полувреме на Сантяго Бернабеу в неделя, преди отбор на Селта, трениран от бившия наставник на Мадрид Рафа Бенитес, да се разпадне късно.

Рюдигер нанесе още един удар с глава срещу гредата, която се отби от вратаря на Селта Висенте Гуаита и над линията за автогол, ефективно подпечатвайки точките за домакините 11 минути преди края.

След това Гуаита беше замесен в объркване с Карлос Домингес, когато защитникът вкара дразнещо центриране на Винисиус в собствената си мрежа.

Турската звезда Арда Гюлер, чийто дебютен сезон в Испания беше опустошен от контузии, влезе от резервната скамейка, за да грабне първия си гол в Мадрид в добавеното време, когато отборът на Карло Анчелоти се възползва от отсъствието на наказания Джуд Белингам.

„Много съм щастлив, опитвам се да бъда най-добрият. Предстои най-добрата част от сезона, добрите игри и искам да продължа така. Надяваме се, че нямам контузии, които ме попречиха малко през този сезон“, каза Винисиус пред Real Madrid TV.

Белингам, голмайсторът на лигата този сезон с 16 гола, наблюдаваше от трибуните, след като обжалването срещу наказанието на английския национал от два мача за червения му картон срещу Валенсия миналия уикенд беше отхвърлено.

Мадрид игра слабо при равенството 1-1 срещу РБ Лайпциг в сряда, но това беше достатъчно, за да се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига с общ резултат 2-1.